Nastavení soukromí
Náš web potřebuje pro svou správnou funkci soubory cookies, které využívá k technickým a analytickým účelům. Souhlasíte s jejich použitím?

Dítě "L"

Tammy Cohen

AKCE
Některá životní rozhodnutí mají své následky a můžeme za ně zaplatit i daň nejvyšší.
další informace
SKLADEM > 10 ks
Můžete mít: 16.7.2024 (více informací)
389 Kč
299 Kč
Záruka: 24 měsíců

Ostatní s tímto titulem také koupili

Když byla mladá psycholožka Anne požádána, aby se zapojila do případu Dítěte L, netušila, že už první setkání s Laurie navždy změní její život. Laurie a její bratr zažili trauma, s jakým se dětská mysl dokáže jen stěží vyrovnat. Vidina profesního růstu díky medializovanému případu byla pro Anne hnacím motorem. O řadu let později si ale uvědomí chybu, které se tenkrát dopustili. A ta chyba teď stála lidský život.

Amira, Sarah, Paula, Ewan a Charlie spolu pracují roky. Vědí o sobě, jakou kdo má rád kávu, vzájemně znají svůj soukromý život i noční můry. Jednoho dne se ale všechno změní... Nový nadřízený má za úkol restrukturalizovat oddělení. To zamíchá nejen jejich vztahy, ale na povrch začnou vyplouvat i skutečné povahy dosud přátelských kolegů. Co dokáže s dobrým týmem udělat nabídka na povýšení a jaké hry budou rozehrány, aby si lidé zachránili vlastní kůži?

Dvě různé dějové linky spojené v jeden příběh. Příběh, ze kterého mrazí...

Následující produkty by vás mohly zajímat

Ze stejné kategorie

Autor: Tammy Cohen
Barevnost: Černobílá
Datový nosič: Ne
Datum vydání: 20.5.2021
Formát: 145 x 205 mm
ISBN: 978-80-7402-430-6
Jazyk: Český
Počet stran: 348
Vazba: Pevná s přebalem lesklá
Vydání: 1
Další knihy autora

Recenze serveru lukbook.cz

Dítě „L“ není žádnou super akční knihou, ale postupně gradujícím thrillerem, jehož konec vás určitě nadchne. Americká autorka Tammy Cohen posílá čtenáře do nejvzdálenějších koutů mysli a ukazuje, nakolik jsou důležitá naše traumata z dětství.

Nejen u nás hodně populární psychologické thrillery většinou nestavějí svou zápletku na litrech krve, ale vyžívají se v záhadách lidského nitra. Případně ukazují, že psychický teror člověka může být daleko horší než ten fyzický. Ani v tomto případě se nedočkáte velkého množství mrtvol či pomalu se plížícího vraha za vašimi zády.

Celý příběh se skládá ze dvou dějových linek. V té první je ústřední postavou psycholožka Anne, pomáhající s případem dítěte „L“. Laurie je malá dívka, která společně s bratrem zažila neskutečné trauma. Nyní se musejí odborníci dopátrat toho, jestli se může vrátit do normálního života nebo bude vyžadovat intenzivnější lékařskou péči.

V druhé linii sledujeme jednu kancelář, v níž pracuje poměrně stmelená a spokojená parta lidí. Po nahrazení šéfové se však Amira, Sarah, Paula, Ewan a Charlie dočkají velkých změn a jejich vztahy se postupně začnou měnit a chladnout. Nabídka povýšení rozpoutá mezi kolegy takřka nepřátelský boj a opětovné stmelení se každým dnem vzdaluje.

Už samotná oficiální anotace napovídá, že se jedná o dvě různé dějové linky spojené v jeden příběh. Po většinu času jsou však natolik odlišné, že vám jejich propojení přijde takřka nereálné. Vlastně mají společnou jen jednu věc. Pokládají čtenáři důležitou otázku, jestli může nějaká událost změnit člověka natolik, aby se zcela vzdálil svému původnímu já.

Na jedné straně tu máme hlavní postavu Anne, která se chopila vyprávění o událostech okolo hrůz prožívaných dvěma dětmi. Postupně se seznamujete nejen s malou Laurie, ale i okolnostmi jejího traumatu. Ty jsou v některých chvílích velice emotivní a každého rodiče zasáhnou u srdce. Budete si říkat, jak by mohl někdo dopustit, aby dítě bylo svědkem něčeho podobného. Jedná se sice o fiktivní příběh, ale i v reálném světě se bohužel nejmenším človíčkům dějí strašné věci.

A potom tu je pětici pracovníků, kteří se navzájem střídají v popisech svých pocitů pracovních i osobních. Čtenář sleduje gradující situaci v kanceláři, která nemůže dopadnout dobře. I tentokrát se možná mnozí z vás zamyslí. Nakolik jsou naše vztahy na pracovišti umělé? Dokázali bychom kvůli povýšení podrazit svého kolegu? Tato část je o něco akčnějších a daleko více se vyvíjí.

A nakonec to přijde. Poměrně nečekaným způsobem zjistíte, co mají obě linie společného. A možná vám to trochu sebere dech. Autorka si s celou knihou opravdu pohrála a všechno do sebe nakonec zajímavě zapadá. Nejedná se o žádnou strhující jízdu od začátku do konce, ale po většinu času budete nadšeně sledovat, kam se to celé vyvine.

Na téměř 350 stranách se dočkáte opravdu poutavého dvojpříběhu, který vás donutí zamyslet se na některými vlastnostmi člověka. Jak bychom se sami na místě některé z postav zachovali? A proč se musejí dít některé strašné věci? Na tyto otázky možná nikdy nenajdete odpověď. Dítě „L“ vás ovšem pohltí natolik, že si je budete rádi pokládat.

Na závěr bych ještě rád pochválil produkci značky Katto. V jejich režii už vyšlo několik velice napínavých, strhujících nebo úžasně psychologických thrillerů. Dávají si ovšem záležet nejen na obsahu jednotlivých děl, ale i jejich vizuální stránce od krásné obálky až po zajímavě vyvedený vnitřek. Jedná se sice o spíše menší nakladatelskou značku, ale rozhodně si do budoucna zaslouží velkou pozornost.


Zdroj recenze: http://lukbook.cz/recenze/dite-l-nabizi-dva-psychologicke-pribehy-v-jednom/

--------------------------------------------------------------------------------------------------------

Recenze serveru daramegan.cz, Darina Krejčí

Už nějakou tu dobu vím, že vždycky, když se mi do rukou dostane kniha z nakladatelství Katto.cz, bude to velmi dobré čtení. Kvalitní příběh, u kterého se rozhodně nudit nebudu. A jejich novinka s názvem Dítě „L“ to jen potvrzuje. Od začátku jsem byla vtažena do dvou vyprávění, do dvou různých příběhů, které se ovšem na konci spojily v naprosto perfektním závěru.

Jak už jsem naznačila, Dítě „L“ má dvě linie vyprávění.
Tou první je samotný příběh Anne. Tato žena je psychiatričkou, která se dostane k případu Dítě „L“, je k němu povolána jako nestranný pozorovatel. V rodině docházelo k týrání a šikaně, a Anne společně s Edem Kowalskym (dá se říci, že jejím nadřízeným), musí vypracovat posudek, zda může dítě pokračovat v normálním, plnohodnotném životě i bez zásahu zvenčí.

Druhá linie sleduje příběh jedné kanceláře. Zde několik zaměstnanců je postaveno před rozhodnutí vedení, kdy jim vymění šéfovou a jim se to fakt nelíbí. Šéfová byla hodná, ochotná a empatická.
Nová vedoucí je chladná, vypočítává mrcha, která na nikom už první den nenechá nit suchou a pokračuje ve svém trýznění vesele dál – třeba i na team buildingu, jenže když se má něco pokazit, tak se to pokazí. A všem v kanceláři se s příchodem nové šéfové začne hroutit i osobní život, a na nejednoho z nich někde čeká i něco horšího, než jen vystrašení nebo obyčejný úraz…

Říkáte si, že si nedokáže představit jaké je to spojení těchto dvou linií? Věřte mi, taky jsem to nedokázala a začalo mi to docházet až s posledními stránkami. Dítě „L“ je výborný psychothriller, u kterého jsem zažila lehký wow efekt, možná jsem to čekala, ale určitě ne do puntíku tak, jak je to v knize, proto jsem fakt spokojená. Dá se říct, že nadšená.

Ona totiž autorka nejen že vymyslela příběh, který je napínavý a čtivý, ale hlavně její způsob popisů charakterů postav je skvělý. Od prvních okamžiků jsem přesně věděla, koho mám mít ráda, koho ne, na koho si mám dát pozor a kdo ještě zamíchá kartami až se budeme divit.

Dítě „L“ je výtečný psychothriller, který si mne získal od prvních stránek a já musela číst téměř nonstop, protože mi nedalo spát, jak tohle všechno dopadne.
Autorčin nápad, drive, smysl pro drama, ale také pro intriky – dokonale do sebe vše zapadalo a tuto knihu bylo radost číst. Pokud jste fanoušky psychothrillerů, pokud máte rádi příběhy, kdy na první pohled nic nevypadá tak, jak to je, určitě se po této knize poohlédněte. Věřím, že zklamaní nebudete.

Hvězdné hodnocení: 5*

Zdroj recenze: http://daramegan.cz/recenze/dite-l-tammy-cohen/

--------------------------------------------------------------------------------------------------------

Recenze serveru zaostrenonaknihy.cz

Kniha Dítě „L“ byla další z možností si přečíst zajímavou thrillerovou produkci z nakladatelství Katto, za kterou mnohokrát děkuji. Obálka v souvislosti s anotací působila tajemně až hrozivě, takže jsem neváhala a s chutí se do tohoto psychothrilleru pustila. Jak mé hodnocení dopadlo, si můžete přečíst níže.

Je tomu už třicet let, kdy byla mladá psycholožka Anne požádána, aby se zapojila jako konzultantka do případu Dítěte L. Tehdy ještě netušila, že ji setkání s Laurie změní celý život. Laurie a její bratr zažili trauma, se kterým se dětská mysl může jen těžko vyrovnat. Šance tu však je. Spolu s Edem Kowalskym musí vyhodnotit, zda bude vhodné Laurii umístit do náhradní rodiny či nikoliv. Až příliš pozdě si Anne uvědomí fatální chybu, kvůli které vyhasne lidský život.

V druhé dějové linii, která nemůže být více odlišná od té první, sledujeme Amiru, Sarah, Paulu, Ewana a Charlieho, kteří spolu pracují již roky. Důvěrně se znají, vědí podrobnosti o svých soukromých životech i nočních můrách. Vše se změní v okamžiku, kdy je propuštěna jejich dosavadní nadřízená a na její místo je přijatá nová, která má za úkol restrukturalizovat oddělení. Jejich vzájemné vztahy dostávají první trhliny, na povrch vyplouvají jejich skutečné povahy, a to i u dosud přátelských kolegů. Nabídka na povýšení rozehraje intriky, které povedou k tragickému konci…

Autorka napsala dvě různé dějové linie, které se v závěru protnou a odhalí příběh, ze kterého mrazí. Škoda, že obě dějové linie se sobě nevyrovnají. Zatímco stránky s psycholožkou Anne, která pomalu odhaluje trauma, jež utrpěla Laurie spolu s jejím bratrem (i když překvapivě každý úplně jiným způsobem), budou ubíhat pod rukama a vy budete chtít vědět víc a víc, bohužel dějová linka odehrávající se převážně v kanceláři už takovou razanci mít nebude. Rozehrává se totiž velmi pomalu, střídají se pohledy mnoha postav, kdy budete mít občas problém si postavy a jejich charaktery zapamatovat. Nejednou se mi stalo, že při čtení z pohledu určité postavy jsem v jeho průběhu zapomněla, o které postavě právě čtu a musela se vracet na začátek kapitoly. Chápu, že při tomto množství postav autorce déle trvalo čtenáře zasvětit do jejich soukromého i pracovního života. Zápletka se však odvíjela velmi pomalu až zdlouhavě.

Podle názvu i obálky jsem očekávala, že se příběh bude převážně odehrávat mezi sociálními pracovníky či psychology, což nakonec bylo zcela jinak. Přesto i přes počáteční pomalé se rozvíjení zápletky mezi manažery si mě příběh získal. V poslední třetině sice čtenář (pravděpodobně) odhadne rozuzlení zápletky, které vede k jedinému možnému (a pro mnohé šokujícímu) závěru, přesto autorka dokázala překvapit nečekaným zvratem. Dalším plusem je i autorkou pomalu budované napětí, které ke konci výtečně graduje.

Pokud si tedy chcete užít psychothriller založený na intrikách odehrávajících se na pracovišti jedné společnosti, ve kterém se pomalu buduje napětí, zároveň plynou dvě naprosto odlišné dějové linky, jejichž propojení je klíčové, rozhodně se zaměřte na Dítě „L“, které vás svým mrazivým příběhem jistojistě překvapí.

Hvězdné hodnocení: 4*


Zdroj recenze: http://zaostrenonaknihy.cz/recenze/recenze-dite-l-tammy-cohen/

--------------------------------------------------------------------------------------------------------Recenze serveru recenze-knih994.webnode.cz/, 
Veronika Černucká

Psycholožka Anne se zapojila do případu Dítěte L. Týraná Laurie prožila muka a Anne udělala něco, co navždy ovlivní životy několika lidí. Jak její rozhodnutí zasáhne do života hrstky zaměstnanců, kteří dostanou novou šéfku a echo, že se bude propouštět?

Tammy Cohen je pseudonym anglické novinářky Tamar Cohen. Ta se mnoho let pohybovala v žurnalistice a později se pustila do psaní thrillerů. Na svém kontě má několik úspěšných titulů, které chválí čtenáři i recenzenti. Psychologický thriller "Dítě L" u nás vydalo nakladatelství Katto zaměřené na zahraniční tituly v žánru napětí. Nebudu vás dlouho napínat a rovnou řeknu, že "Dítě L" je nervy drásající příběh, který vám pěkně zabrnká na nervy.

Zpočátku bude možná chviličku trvat, než se zorientujete ve způsobu vyprávění. Tammy Cohen skočí do příběhu po hlavě a vy se ocitnete rovnou uprostřed dění. Nikdo vás nebude vodit za ručičku, nikdo s vámi nebude mít soucit, ale rovnou vám naloží tolik hnusu, až to nebude hezké. Ostatně, jaký jiný by mohl být příběh malé holčičky, kterou její rodiče nutili, aby týrala svého malého brášku zavřeného v kleci? Laurie se dostává do péče mladé ambiciózní psycholožky Anne, která k jejímu vyléčení zvolí metodu, jež je v rozporu s tím, co navrhují její kolegové.

Jednu dějovou linku sledujeme z pohledu Anne, která vzpomíná na to, jak se seznámila s Dítětem L. Nikdy nepřišla do styku s jejím týraným bráškou a nyní, po letech, rekapituluje svá dřívější rozhodnutí. Už tohle by vydalo na samostatný román, ale Tammy Cohen dodržela všechna pravidla mrazivého thrilleru, a tak do knihy přidala ještě jednu dějovou linku. V ní sledujeme několik kolegů pracujících v prestižní firmě. Když jejich šéfová dostane výpověď a na její místo nastoupí svérázná Rachel, profesní i soukromý život se jim změní v peklo.

Bývalí přátelé si jdou po krku a čtenář tuší, že to, co se ve firmě děje, nějakým způsobem souvisí s Dítětem L. Předpokládám, že stejně jako já budete tipovat a vymýšlet různá řešení. Přesto si myslím, že to správné vás vůbec nenapadne. "Dítě L" má pomalé tempo, téměř hororovou atmosféru a Tammy Cohen si vyloženě libuje v tom, že vás může napínat až do posledního okamžiku. Miluje náznaky, svádí vás, hraje si s vámi a vy si na jejím způsobu vyprávění vypěstujete závislost. Příběh vygraduje do velkolepého finále, jak se sluší a patří.

Protože jsme v psychologickém thrilleru, autorka kladla velký důraz na psychologický vývoj a charakteristiku svých postav. Důvěrně se s nimi seznámíte a oni vám o sobě prozradí věci, které by nikomu jinému neřekli. "Dítě L" je skvělá sociologická i psychologická studie o tom, jak se lidé chovají v zátěžových situacích. Také je to příběh o tom, že nás vždycky doženou naše vlastní rozhodnutí a že se nikdy neschováme před minulostí. Především je to ale parádní a čtivý thriller, s nímž strávíte několik večerů. Máte-li rádi rafinované a napínavé příběhy, rozhodně si "Dítě L" nenechte ujít. 

Zdroj recenze: https://recenze-knih994.webnode.cz/l/recenze-dite-l/
Další v kategorii
Ověřujeme pravost spotřebitelských recenzí. Recenze pochází pouze od zákazníků, kteří jsou registrováni a u kterých je známá identita minimálně v rozsahu e-mailové adresy.
Dítě L | katto.cz
{"prihlaseny":0,"vikendy":"","jazyk":"1","povinne":"Povinn\u00e1 polo\u017eka","neopravnen":"Nem\u00e1te opr\u00e1vn\u011bn\u00ed k proveden\u00ed po\u017eadovan\u00e9 operace. Ov\u011b\u0159te jestli je va\u0161e p\u0159ihl\u00e1\u0161en\u00ed st\u00e1le aktivn\u00ed a sv\u00e1 p\u0159\u00edstupov\u00e1 pr\u00e1va.","ok":"OK","storno":"Storno","odstraneni":"Odstranit","nacitani":"Soubor se na\u010d\u00edt\u00e1, \u010dekejte pros\u00edm...","ano":"Ano","ne":"Ne","form_uspech":"Zm\u011bny byly \u00fasp\u011b\u0161n\u011b ulo\u017eeny","form_neuspech":"Zm\u011bny se neulo\u017eily. Opravte pros\u00edm vyzna\u010den\u00e9 chyby a akci opakujte.","dalsi":"Dal\u0161\u00ed","hledat":"hledat","odpocet_den":"dny","odpocet_hodina":"hod","odpocet_minuta":"min","odpocet_sekunda":"sek","odpocet_konec":"Akce ji\u017e skon\u010dila"}
https://katto.cz/
https://katto.cz/dite-l?h=&dalsi=0&idWebHomepage=
Během minut dojde k vašemu automatickému odhlášení ze systému. Potřebujete více času?
Z důvodu dlouho trvající nečinnosti jste byl automaticky odhlášen ze systému
Zapomněli jste heslo?

Nemáte ještě účet?

Registujte se

Chci se registrovat!