Nastavení soukromí
Náš web potřebuje pro svou správnou funkci soubory cookies, které využívá k technickým a analytickým účelům. Souhlasíte s jejich použitím?

Modrá smrt

Dylan H. Jones

AKCE
První kriminální případ cynického a ostříleného detektiva Tudora Manxe, který (jak se sám označuje) není sice na ostrově největším lamačem dívčích srdcí, ale za to se nebojí říct pěkně od plic a na rovinu, co si myslí komukoliv a kdekoliv.  

Kniha Modrá smrt je první díl nové série, který vás pohltí nejen propracovanou zápletkou, ale také temnou a tíživou atmosférou ostrova.
další informace
SKLADEM > 10 ks
Můžete mít: 16.7.2024 (více informací)
389 Kč
299 Kč
Záruka: 24 měsíců, Výrobce / značka: KATTO

Ostatní s tímto titulem také koupili

Vražda. Zrada. Pomsta. Tajemství.
Když se na ostrově Anglesey v severním Walesu najde tělo, ukřižované na přídi rybářské lodi, detektiv Manx ví, že na poklidný život, kvůli kterému se na ostrov vrátil, může prozatím zapomenout. Komunita je znepokojená, nadřízení zvyšují tlak na vyřešení případu a Manx ví, že stojí tváří v tvář nejen bezcitnému vrahovi, ale také své minulosti. Ostrov totiž opustil před dvaceti lety, poté co záhadně zmizela jeho mladší sestra Miriam jejíž případ nebyl nikdy vyřešen.
Dokáže se Manx vyrovnat s minulostí a dopadnout vraha dřív, než se najde další brutálně zavražděné tělo?

Ochutnávka z knihy
Detektiv inspektor Tudor Manx usrkl malý doušek hořké tekutiny.
„Nového člověka? Mně stačí ten starý, dík.“
„Jo, vypadáš fakt jako George Clooney. Takhle tě budou milovat
všechny supermodelky světa.“
„Jasně. A budou mě milovat přesně takového, jaký jsem, plešatého, s břichem,“ řekl Manx, opřel se do židle a nafoukl břicho, aby podtrhl svá slova.
Gwen se usmála. „Kdyby jenom pleš a břicho. Tu bundu ti ještě žádná nevyčetla?“
„Jak to? Je to nejjemnější angleseyská vlna,“ řekl a pohladil bundu po celé délce. „Dneska už se takové nedělají.“
„Díky Bohu. Taky by to bylo o zdraví.“
Manx svěsil bradu a přemýšlel o svém oděvu. Už zažil lepší dny, o tom nebylo pochyb. Jeho kdysi sněhobílý klobouk časem zežloutl, takže teď měl barvu jako prsty těžkého kuřáka. Byl si jistý, že pro něj klobouk má jakousi sentimentální hodnotu, ale nemohl si vzpomenout jakou.

Následující produkty by vás mohly zajímat

Ze stejné kategorie

Autor: Dylan H. Jones
Barevnost: Černobílá
Datový nosič: Ne
Datum vydání: 15.11.2019
Formát: 145 x 205 mm
ISBN: 978-80-7402-389-7
Jazyk: Český
Počet stran: 456
Pořadí v sérii: 1
Vazba: Pevná s přebalem lesklá
Vydání: 1
Nová série přichází s novým sympatickým detektivem Tudorem Manxem, který se - ovlivněn okolnostmi z minulosti - obrnil cynismem a vtipnými průpovídkami, které budou čtenáře bavit po celou knihu. Postavu detektiva Tudora Manxe ztvárnil autor velmi dobře, oplývá důležitými vlastnostmi, které u dobrého detektiva nesmějí chybět – houževnatost, snaha dopátrat se pravdy, i přesto, že některá rozhodnutí, která učiní, nemusí být v závěru vždy ta správná. Ochrana rodiny se ukáže být důležitým faktorem i navzdory tomu, že kontakty se vlivem odjezdu z ostrova na dlouhých dvacet let zpřetrhaly. Vidina obnovení těchto vztahů je na první pohled téměř nulová, ale věřím, že časem si Tudor Manx ke svým nejbližším cestu najde.

Případ, který se snaží hlavní hrdina vyřešit a který začne brutální vraždou člověka nalezeného ukřižovaného na přídi lodi, se ukáže být podivně zamotaným, motiv činu však nebude těžké odhalit. Čtenář si celkem brzy odvodí název knihy, který sice neodpovídá originálu, ale jeho smysl zůstane zachován. Nechci zde zbytečně moc prozrazovat, ale přiznám se, že mě zpočátku směr případu, kterým se uchyloval, mírně zklamal.

Čtenáře zaujme fakt, že se celý příběh odehrává na malém ostrově, který obývá uzavřená komunita, jež působí tísnivým dojmem. Autor skvěle zpracoval atmosféru ostrova a dovolil čtenáři nahlédnout pod pokličku života místních lidí, přičemž vcelku znamenitě vykreslil povahu, která je pro tento národ typická. Čtenáři neunikne sarkasmus, který často vede ke vtipným momentům a dialogům, jež často odlehčí už tak dost napjatou situaci.

Zápletka byla vystavěna výborně, případ je parádně zamotaný, nechybí ani gradace příběhu, dostatek akčních scén, ale především velká porce napětí. Pachatele není snadné odhalit a i přesto, že závěrečnému rozuzlení chyběl moment překvapení, nic to neubralo na kvalitě a propracovanosti příběhu.

Závěrem chci uvést, že se jedná o knihu, která by v žádném případě neměla uniknout skalním fanouškům kriminálních thrillerů, přičemž si knihu užijí i milovníci detektivních příběhů.

HODNOCENÍ: ⭐⭐⭐⭐
@zaostrenonaknihy
https://zaostrenonaknihy.blogspot.com/2020/01/recenze-modra-smrt-dylan-h-jones.html?m=1
Další v kategorii
Ověřujeme pravost spotřebitelských recenzí. Recenze pochází pouze od zákazníků, kteří jsou registrováni a u kterých je známá identita minimálně v rozsahu e-mailové adresy.
Modrá smrt | katto.cz
{"prihlaseny":0,"vikendy":"","jazyk":"1","povinne":"Povinn\u00e1 polo\u017eka","neopravnen":"Nem\u00e1te opr\u00e1vn\u011bn\u00ed k proveden\u00ed po\u017eadovan\u00e9 operace. Ov\u011b\u0159te jestli je va\u0161e p\u0159ihl\u00e1\u0161en\u00ed st\u00e1le aktivn\u00ed a sv\u00e1 p\u0159\u00edstupov\u00e1 pr\u00e1va.","ok":"OK","storno":"Storno","odstraneni":"Odstranit","nacitani":"Soubor se na\u010d\u00edt\u00e1, \u010dekejte pros\u00edm...","ano":"Ano","ne":"Ne","form_uspech":"Zm\u011bny byly \u00fasp\u011b\u0161n\u011b ulo\u017eeny","form_neuspech":"Zm\u011bny se neulo\u017eily. Opravte pros\u00edm vyzna\u010den\u00e9 chyby a akci opakujte.","dalsi":"Dal\u0161\u00ed","hledat":"hledat","odpocet_den":"dny","odpocet_hodina":"hod","odpocet_minuta":"min","odpocet_sekunda":"sek","odpocet_konec":"Akce ji\u017e skon\u010dila"}
https://katto.cz/
https://katto.cz/modra-smrt?h=&dalsi=0&idWebHomepage=
Během minut dojde k vašemu automatickému odhlášení ze systému. Potřebujete více času?
Z důvodu dlouho trvající nečinnosti jste byl automaticky odhlášen ze systému
Zapomněli jste heslo?

Nemáte ještě účet?

Registujte se

Chci se registrovat!