Nastavení soukromí
Náš web potřebuje pro svou správnou funkci soubory cookies, které využívá k technickým a analytickým účelům. Souhlasíte s jejich použitím?

Smrtící útes

Gregg Dunnett

AKCE
Originální psychologický thriller vyprávěný z pohledu jedenáctiletého chlapce, který nadchne nejen svým specifickým pohledem na lidi a na svět, ale také plíživě děsivou atmosférou, která se kolem chlapce stahuje, jako smyčka na oprátce.
Komu může Billy věřit? A je všechno opravdu tak, jak se na první pohled zdá?
další informace
SKLADEM > 10 ks
Můžete mít: 16.7.2024 (více informací)
389 Kč
299 Kč
Záruka: 24 měsíců, Výrobce / značka: KATTO

Ostatní s tímto titulem také koupili

Jedenáctiletý Billy Wheatley je zvláštní kluk, tak trochu samotář, introvert a vědátor. Žije se svým otcem uprostřed Atlantiku, na osamělém útesu, v domě obklopeném přírodou. Zdánlivou idylku naruší osudná noc, kdy se během oslavy ztratí mladá turistka. Policie po dívce marně pátrá a Billy se rozhodne do vyšetřování zapojit. Aniž to tuší, rozehraje nebezpečnou hru, která ovlivní životy všech okolo. Co se stalo se zmizelou dívkou? A kým je doopravdy Billy sám? Rozuzlení případu bude velkým překvapením nejen pro Billyho.

Znepokojující psychologický thriller, který vás stáhne pod vodu a nepustí, dokud nedojdete na konec.

Způsob, jakým je kniha napsaná je zcela ojedinělý a netradiční. 

Kniha má vysoce kladné hodnocení mezi recenzenty.

Výběr z recenzí:

Wow! Do rukou se mi dostal skvost mezi thrillery.

Zdroj: https://zaostrenonaknihy.blogspot.com/2020/04/recenze-smrtici-utes-gregg-dunnett.html 
---
Kniha Smrtící útes je skvěle propracovaný psychologický thriller, který dělá čest tomuto literárnímu žánru. Po dlouhé době se mi dostalo od knihy přesně to, co čtenář od psychothrillerů očekává. To, co začíná jako příjemně plynoucí příběh, se postupem času mění ve zběsilou jízdu plnou nečekaných zvratů i rozuzlení a nervy drásajícího napětí, které vás žene rychlým tempem ke svému konci.
Zdroj: https://knihazaknihou.cz/smrtici-utes/
---
Jedním slovem skvělé. Kniha mě bavila a měla jsem ji přečtenou za dva dny. Konec jsem nečekala a musím říct, že někdy jsem se i trochu bála, jak to všechno dopadne. Emoce se u mě střídaly jako na houpačce, Billy byl skvělý vypravěč.
Zdroj: https://www.databazeknih.cz/knihy/smrtici-utes-427466
---
Knihu jsem přečetla asi před třemi dny, od té doby jsem ji už doporučila každému, o kom vím, že čte tento žánr. Díky Billymu a vyprávění příběhu skrze pocity jedenáctiletého kluka, se kniha Smrtící útes stává natolik jinou, než jsou všechny ostatní thrillery, že si rozhodně zaslouží čtenářovou pozornost.
A když k tomu připočteme všechno, co jsem vyjmenovala výše, jako je skvělé prostředí, výborné charaktery, báječná zápletka a ohromná čtivost, tak není co řešit. 
Zdroj: http://daramegan.cz/recenze/smrtici-utes-gregg-dunnett/

Následující produkty by vás mohly zajímat

Ze stejné kategorie

Autor: Gregg Dunnett
Barevnost: Černobílá
Datový nosič: Ne
Datum vydání: 10.3.2020
Formát: 145 x 205 mm
ISBN: 978-80-7402-395-8
Jazyk: Český
Počet stran: 406
Pořadí v sérii: 1
Vazba: Pevná s přebalem lesklá
Vydání: 1

Recenze serveru Kniha za knihou 

Neotřelý psychothriller vyprávěný očima jedenáctiletého Billyho je parádní jízda plná bouřlivého vlnobití a nebezpečné hry, která vás vtáhne pod hladinu. Z hlubin se vynoříte až po poslední přečtené stránce a pak už jenom zkonstatujete – no páni… Nová kniha SMRTÍCÍ ÚTES z nakladatelství Katto je vážně vražedné čtivo a jen tak mimochodem – zapomeňte na záchranný kruh, tady není radno věřit vůbec nikomu.

Jedenáctiletý Billy žije s tátou na ostrově Lornea v domku na útesu. Není jako většina jeho vrstevníků, zajímá se o vědeckou činnost a jeho nejnovějším projektem je studování migrace krabů poustevníků. Na to, že žije u vody a tento přírodní živel je jeho každodenní součástí, do moře zásadně nechodí. Má strach. Když se na ostrově ztratí mladá turistka, Billy to pojme jako svůj další vědecký úkol – vypátrat vraha. Policie zatím nic moc nedělá a Billy už má v hledáčku možného pachatele. Podaří se mu usvědčit místního podivína nebo je nakonec všechno úplně jinak? Věci, které měly zůstat utajeny, vyplouvají na povrch a bouřlivé vlny emocí i následných činů smetou pod hladinu všechny skutečnosti i Billyho dosavadní život.

„Houpej se lodičko

Až zajde sluníčko

Utopím své děti

Nebudou věděti“

Kniha Smrtící útes je skvěle propracovaný psychologický thriller, který dělá čest tomuto literárnímu žánru. Po dlouhé době se mi dostalo od knihy přesně to, co čtenář od psychothrillerů očekává. To, co začíná jako příjemně plynoucí příběh, se postupem času mění ve zběsilou jízdu plnou nečekaných zvratů i rozuzlení a nervy drásajícího napětí, které vás žene rychlým tempem ke svému konci.

Celý příběh je z větší části vyprávěn pohledem jedenáctiletého Billyho a i použitý psaný jazyk se nese ve stejném duchu. Už to je na knize jedinečné, a ačkoli jsem měla trochu obavy z toho, že mě čeká „dětská“ slovní zásoba, není tomu tak. Autor i překladatel si pohrál se slovy bravurně a díky tomu, jak podivný Billy je, dostane se vám do ruky ucelený popis výjimečného pohledu na svět. Od poloviny příběhu je pak do děje vloženo policejní pátrání detektivů Rogerse a Westové, které je napsáno er-formou a právě v této chvíli dostává celý děj neskutečný tah na branku. Vyplouvající minulost, která se dere na světlo i Billyho osobní tajemství táhne děj ve zrychleném tempu do strhujícího konce. A konec, to už je jedno velké finále. Já osobně jsem celý zapeklitý, zamotaný případ rozmotala v poslední třetině knihy, ale ani to pro mě nebylo překážkou, abych si poslední strany knihy náležitě nevychutnala i se stupňujícím napětím.

Hlavní postavy příběhu jsou snadno uvěřitelné, a pokud se hned od začátku nad některou z nich budete pozastavovat, tak jedině proto, že to sám autor knihy chce. Billy vám bude sympatický na první pohled a u čtenářek něžného pohlaví se okamžitě projeví mateřský, ochranitelský syndrom. Vyšetřující detektivní dvojice je naprosto přirozená a i ta má své hlavní slovo v celém příběhu, je rovnocenným soupeřem Billyho dějové linky.

Na celé knize je poznat, že autor Gregg Dunnett miluje cestování a surfování. Jeho popisy moře, vzdouvajících se vln a ostrovního prostředí patří k opravdové čtenářské lahůdce. Okamžitě vás vtáhnou na malebný ostrov, který omílá rozbouřená pěna moře a vy ani na okamžik nebudete na pochybách, že tento fiktivní ostrov, který si spisovatel vymyslel pro potřeby románu, by skutečně nemohl existovat.

„Po větru ani památky, zato jsou obrovské vlny. Ani se k nim nepřiblížím, to je jasné, ale musím říct, že odsud z útesu budí zátoka skoro posvátný úžas. Až za obzor a od jednoho konce zátoky k druhému se táhnou vlny velké jako domy. Když se pak blíž k pobřeží lámou, vztyčí se a utvoří obrovský vodní válec. Když se konečně zhroutí, dělají to s tak ohlušujícím rámusem, že se otřásají okna. Nakonec, jako nějaká impozantní dohra, se všechna ta bílá masa valí jako tsunami směrem na pláž. Dokonce i pláž vypadá divoce. Je pokrytá dlouhými pásy pěny, třesoucí se jako želé.“

Gregg Dunnett je britský autor, který píše psychologické thrillery a příběhy o cestování a dobrodružství, obvykle s napojením na pobřeží nebo na oceány. Než se obrátil k románům, pracoval deset let jako novinář v časopisu windsurfingu, krátce vlastnil plachetní školu v Egyptě, učil angličtinu v Thajsku, Portugalsku, Turecku a Itálii, učil plachtění v Řecku a Španělsku a měl také několik poněkud nudnějších zaměstnání.

Obálka knihy je opět povedená, jak také jinak u nakladatelství Katto, že? 😉 Budu se opět opakovat, ale pokud obálka prodává knihu, tak u tohoto nakladatelství to zatím platí ve všech případech.

Kniha Smrtící útes je psychologickým románem i thrillerem zároveň, a pokud máte tento literární žánr rádi, pak si rozhodně tuto knihu musíte přečíst. Já byla hodně moc spokojená.

Hodnocení: 96 %

Zdroj recenze: https://knihazaknihou.cz/smrtici-utes/

__________________________________________________________________

Recenze serveru Zaostřeno na knihy

Když se mi dostala do ruky novinka nakladatelství Katto Smrtící útes, kterou napsal britský autor Gregg Dunnett, netušila jsem, že mě tato kniha pohltí tak, jak už se mi dlouho u jiného thrilleru nestalo.

Na dětské vypravěče mám asi štěstí. Už druhá kniha v krátké době, která mě zaujala neotřelým a originálním vyprávěním. Smrtící útes je jednou z nich. Příběh vypráví jedenáctiletý Billy, který žije na ostrově Lornea se svým tátou, kdysi nadějným surfařem. Billyho však moře neláká - aspoň ne tak, jak by si přál jeho táta. Billy se chce stát mořským biologem a věnuje se velmi zvláštnímu koníčku - po celém ostrově má rozpracované různé vědecké experimenty, z nichž nejaktuálnějším je sledování migrace krabů poustevníků. Zajímá se také o zmizení Olivie Curranové, která se pohřešuje již tři měsíce a jejíž tělo nebylo dosud nalezeno. Billy se chopí vyšetřování, protože má pocit, že policie nic nedělá, a zaměří se na místního podivína. Když na scénu vstoupí dva detektivové Westová a Rogers, příběh nabere na obrátkách...

Wow! Do rukou se mi dostal skvost mezi thrillery. A čím že je tato kniha tak výjimečná? Především výborným vypravěčem, jímž je právě jedenáctiletý Billy, sympatický klučina, který má zvláštní zálibu v různých vědeckých experimentech. Nemusíte se však obávat dětinského vypravování - Billy je výjimečný chlapec a podle toho se i vyjadřuje. Když se ujme vyšetřování na vlastní pěst, stále bude pouhým dítětem a úměrně ke svému věku použije i vyšetřovací metody a postupy.

Autor napsal zajímavý, neotřelý a hlavně napínavý thriller, který vás zaujme už od prvních stránek. A to doslova. Hlavně z toho začátku jsem byla celkem paf, než mi celá situace dala smysl. A Billyho jsem si oblíbila, protože vědu také miluji a děsně jsem mu fandila. Bála jsem se, že jakmile do děje vstoupili detektivové, že mé nadšení opadne, ale nestalo se tak. Autor tyto dějové linky rozlišil formou vyprávění, takže se vůbec neztratíte i přesto, že nejsou mimo to kapitoly jinak rozlišené.

S hlavním hrdinou si budete připadat, jako kdybyste se na ostrově ocitli s ním. Rozbouřené moře a jeho vlny budete mít na dosah. Autor tyto popisy zvládl bravurně a surfování zažijete doslova na vlastní kůži. Zajímavostí je, že ostrov Lornea je fiktivní a vznikl čistě pro autorovy potřeby umístit děj do správných míst. Na začátku si můžete prohlédnout i orientační mapku ostrova, jejíž popis jsem minimálně jednou potřebovala k orientaci.

Tempo knihy je strhující, zvraty překvapivé a nečekané a celkově se jedná o knihu pro thrillerové fajnšmekry. Autor umí za každé situace navodit tu správnou atmosféru nepostrádající napětí, které je pro tento druh žánru přímo žádoucí. Nechybí ani tolik potřebná gradace děje, která má ke konci vražedné tempo. Tento nervydrásající příběh vám ještě dlouho zůstane v hlavě.

Věřím, že si knihu užijete stejně jako já a na konci se vám bude s hlavním hrdinou těžko loučit. Doufám, že se dočkáme dalších autorových knih v českém překladu.

Hodnocení: 5***** 100%

Zdroj recenze: https://zaostrenonaknihy.blogspot.com/2020/04/recenze-smrtici-utes-gregg-dunnett.html

__________________________________________________________________

Recenze serveru Daramegan.cz

S knihami, které vydává nakladatelství Katto jsem už měla tu čest, takže vím, že jejich příběhy patří mezi jedny z nejlepších, které se čtenářům můžou dostat do rukou. Nejen tím, jak vypadají obálky, které se budou líbit, ale také tím, co se na stránkách ukrývá.
Ovšem Smrtící útes – to bylo něco neskutečného. Od začátku do konce, kdy jsem čtení věnovala pouze jednu noc, začetla jsem se hned od první stránky a napětí by se dalo krájet až do konce. Byla to úžasná jízda a já tuto knihu považuji za jednu z pěti nejlepších tohoto roku (a to je teprve duben – ufff). :-

To, co je jednou z těch věcí, která se vám na knize bude líbit nejvíce, tak je vypravěč. Je jím jedenáctiletý Billy, chytrý a přemýšlivý kluk, který žije se svým otcem Samem na ostrově Lornea. Jejich dům je přímo na útesu, obklopen plážemi a tajemnými zákoutími, kde Billy provádí své výzkumy, co se týče třeba raků poustevníků.
Touží stát se mořským biologem, ale jednoho dne, po tom, co jeho a tátova kamarádka jej „nakopne“, přemýšlí i nad zaměstnáním jako policista. Protože u nich na ostrově, kde se vůbec nic neděje a všichni jsou hodní a laskaví, dojde ke zmizení šestnáctileté turistky, která se svou rodinou trávila na ostrově prázdniny. Rozhodne se vyřešit její zmizení, pomocí všech svých znalostí a různých přístrojů.
Jenže při pátrání po zmizelé dojde i k mnoha dalším událostem, které otevřou pomyslnou temnou minulost a na Billyho se ze všech stran valí nové, znepokojující informace. Už nejde jen o nalezení zmizelé dívky, už jde i o Billyho.

V knize Smrtící útes autor použil i to, co známe z jiných detektivních příběhů nebo thrillerů, a to, spojení dvou detektivů – ženy a muže, a přístup ostatních policistů k nim, když přijdou odněkud zvenku – v tomto případě z pevniny.
Všichni na ženu – detektiva – pohlížejí skrz prsty a autor to hezky vepsal do příběhu, že detektivu Westové budete fandit, aby se smířila nejen se svou minulostí, ale také s tím, že je jediná žena v týmu.
A co se týče Billyho, jeho otce Sama, Emily a dalších postav – všechny charaktery jsou skvělé, nepředvídatelné a nečitelné. Celou dobu si budete myslet, že víte, jak to dopadne, co se dělo, kdo může za zmizení turistky, ale na konci – wow! Nebudete chápat, mě konec dostal do kolen a rozhodně jsem to nečekala. Ani tušení jsem neměla.

„Z nějakého důvodu začnu zase myslet na své heslo. Asi vám ho nakonec prozradím. Určitě ne proto, abyste se mi vloupali do souborů, a rozhodně ne celé. Neřeknu vám jeho konec, kde mám pár srandovních znaků, ale líto vám to být nemusí, ta část stejně není moc zajímavá. Prozradím vám jeho první část, protože cítím, že se teď začínáme trochu blíž poznávat.“

Smrtící útes má více kladných bodů, než jen vypravěče a hlavní postavy. Je tím také samotný styl psaní autora, který je ohromně čtivý, jednoduchý, ale přitom poutavý. Dalším plusem jsou kratší kapitoly, což vždy, zvlášť u detektivek a thrillerů oceňuju, protože mám poté pocit, že děj ubíhá ještě rychleji.
A ještě jedno plus zmíním a tím je prostředí. Samotný ostrov Lornea, který je vymyšlený (jak je uvedeno hned na úvodu), dokázal autor popsat jako nádherné místo k životu, když se tam zrovna nebudou dít žádné nekalosti.
Od pláží, jezírek, přes důlní šachty po těžbě stříbra, až po moře samotné, všechno bylo napsáno a popsáno tak, aby jste sami na sobě mohli pocítit spršku slané vody nebo písek v botách. 

Knihu jsem přečetla asi před třemi dny, od té doby jsem ji už doporučila každému, o kom vím, že čte tento žánr. Díky Billymu a vyprávění příběhu skrze pocity jedenáctiletého kluka, se kniha Smrtící útesstává natolik jinou, než jsou všechny ostatní thrillery, že si rozhodně zaslouží čtenářovou pozornost.
A když k tomu připočteme všechno, co jsem vyjmenovala výše, jako je skvělé prostředí, výborné charaktery, báječná zápletka a ohromná čtivost, tak není co řešit. 

Hodnocení: 5***** 100%


Zdroj recenze: http://daramegan.cz/recenze/smrtici-utes-gregg-dunnett/

__________________________________________________________________


Recenze serveru recenze-knih994.webnode.cz, Veronika Černucká

Jedenáctiletý Billy je tak trochu zvláštní chlapec. Straní se lidí a sní o kariéře zoologa. Také má slabost pro zločiny, což je v kombinaci s jeho bohatou fantazií smrtící kombinace. Když se na útesu ztratí devatenáctiletá turistka, Billymu je jasné, že byla zavražděná.

Angličan Gregg Dunnett pracoval deset let jako novinář pro windsurfingský magazín a poté vystřídal řadu rozličných zaměstnání. Vlastnil školu plachtění v Egyptě, vyučoval angličtinu v různých koutech světa a také byl instruktorem plachtění. Dnes je profesionálním spisovatelem a čtenáři i literární vědci ho chválí za jeho psychologické thrillery a dobrodružné příběhy odehrávající se většinou na pobřeží mezi hrstkou aktérů. Z jeho knih čiší láska k mořím a oceánům a výjimkou není ani "Smrtící útes".

"Smrtící útes" je jeho thrillerová prvotina a nutno podotknout, že jde o prvotinu velmi úspěšnou. Kniha se podle Amazonu zařadila mezi stovku nejprodávanějších knih v Anglii a prodalo se jí více než čtvrt milionů kusů. U nás "Smrtící útes" vydalo nakladatelství Katto, které se specializuje na napínavé zahraniční tituly v žánru thrilleru a detektivky. Hlavním hrdinou a z velké části i vypravěčem je jedenáctiletý Billy. Billy je velmi zvláštní chlapec. Okolí jej považuje za podivína a odborník by pravděpodobně hovořil o poruše autistického spektra.

Billy vyrůstá pouze s otcem a veškerý svůj volný čas tráví v přírodě nebo u počítače. Lidí se spíše straní, a pokud jim věnuje pozornost, pak je považuje za objekty svého výzkumu. Coby budoucí zoolog sleduje noční živočichy a v zájmu vědy rozmístil po celém útesu fotopasti. Tak se stane, že se přichomýtne k případu pohřešované turistky. Veřejnost se domnívá, že se dívka utopila, ale Billy je přesvědčený o tom, že byla zavražděná. Během svého amatérského vyšetřování nadělá víc škody než užitku a díky němu je "Smrtící útes" plný tragikomických momentů, kdy nevíte, zda se máte smát, nebo brečet.

Billy je ňouma se srdcem na dlani a od Dunnetta byl geniální tah, když nechal Billyho promlouvat v první osobě. Jeho vyprávění je dětsky upřímné a naivně dojemné. Billy vás považuje za své přátele a jeho mluva je neuvěřitelně kontaktní. Celou dobu s vámi vede pomyslný dialog a je zvědavý na vaše reakce a názory. V kontrastu s tím je tu ještě objektivní vyprávění ve třetí osobě. V něm sledujeme práci policejního týmu, který má za úkol zjistit, co se stalo s pohřešovanou dívkou. Tato detektivní linie je přímočará, akční a velmi napínavá. Zároveň s tím se dozvídáte, jaká tajemství má Billy a jeho otec, a v tomto ohledu je "Smrtící útes" temný psychologický thriller založený na rodinných vztazích a důvěře.

Billy si libuje v tom, že podezírá své nejbližší, a protože je to on, každému pěkně od plic řekne, co si myslí. Lidé jeho řeči většinou považují za hloupé plácání, ale co když náhodou odhalí tajemství, které mělo zůstat navždy pohřbené? "Smrtící útes" je strhující thriller i jímavý příběh o chlapci, který se snaží porozumět světu. S emocemi budete jako na houpačce a Greggu Dunnettovi budete doslova viset na rtech. "Smrtící útes" zhltnete na jeden zátah a budete žadonit o nášup. Na autorově stylu vyprávění si vypěstujete závislost a budete se těšit, čím vás překvapí příště. 

Zdroj recenze: https://recenze-knih994.webnode.cz/l/recenze-smrtici-utes/

Další v kategorii
Ověřujeme pravost spotřebitelských recenzí. Recenze pochází pouze od zákazníků, kteří jsou registrováni a u kterých je známá identita minimálně v rozsahu e-mailové adresy.
Smrtící útes | katto.cz
{"prihlaseny":0,"vikendy":"","jazyk":"1","povinne":"Povinn\u00e1 polo\u017eka","neopravnen":"Nem\u00e1te opr\u00e1vn\u011bn\u00ed k proveden\u00ed po\u017eadovan\u00e9 operace. Ov\u011b\u0159te jestli je va\u0161e p\u0159ihl\u00e1\u0161en\u00ed st\u00e1le aktivn\u00ed a sv\u00e1 p\u0159\u00edstupov\u00e1 pr\u00e1va.","ok":"OK","storno":"Storno","odstraneni":"Odstranit","nacitani":"Soubor se na\u010d\u00edt\u00e1, \u010dekejte pros\u00edm...","ano":"Ano","ne":"Ne","form_uspech":"Zm\u011bny byly \u00fasp\u011b\u0161n\u011b ulo\u017eeny","form_neuspech":"Zm\u011bny se neulo\u017eily. Opravte pros\u00edm vyzna\u010den\u00e9 chyby a akci opakujte.","dalsi":"Dal\u0161\u00ed","hledat":"hledat","odpocet_den":"dny","odpocet_hodina":"hod","odpocet_minuta":"min","odpocet_sekunda":"sek","odpocet_konec":"Akce ji\u017e skon\u010dila"}
https://katto.cz/
https://katto.cz/smrtici-utes?h=&dalsi=0&idWebHomepage=
Během minut dojde k vašemu automatickému odhlášení ze systému. Potřebujete více času?
Z důvodu dlouho trvající nečinnosti jste byl automaticky odhlášen ze systému
Zapomněli jste heslo?

Nemáte ještě účet?

Registujte se

Chci se registrovat!